MENU
component-ddb-728x90-v1-01-desktop

State Track Class A and C Results

St. Cecilia's Justin Vrooman sprints to the finish line during his race. (NTV News)

STATE TRACK- CLASS A BOYS: POLE VAULT- GRAND ISLAND'S BENJAMIN REILLY FINISHES 4TH (13-10.00)

STATE TRACK- CLASS A BOYS: SHOT PUT- GRAND ISLAND'S HUNTER MOURAL PLACES 4TH (50-07.75)

STATE TRACK- CLASS A BOYS: SHOT PUT- KEARNEY HIGH'S TYLER TRACY FINISHES 6TH (50-05.50)

STATE TRACK- CLASS A BOYS: HIGH JUMP- KEARNEY HIGH'S SETH STROH FINISHES 7TH (6-02.00)

STATE TRACK- CLASS A BOYS: 3200 M RELAY- KEARNEY HIGH PLACES 6TH (8:09.33)

STATE TRACK- CLASS A GIRLS: LONG JUMP- KEARNEY HIGH'S DAISY MAESSNER FINISHES 7TH (16-09.50)

STATE TRACK- CLASS A GIRLS: DISCUS- KEARNEY HIGH'S ELLA GODFREY FINISHES 1ST (133-11.00)

STATE TRACK- CLASS A GIRLS: DISCUS- NORTH PLATTE'S ALLI SKALA PLACES 4TH (119-07.00)

STATE TRACK- CLASS A GIRLS: 3200M RUN- KEARNEY HIGH'S RITA SCHNACKER FINISHES 8TH (11:24.36)

STATE TRACK- CLASS C BOYS: HIGH JUMP- ST. PAUL'S MILES GRIFFITH PLACES 1ST (6-09.00)

STATE TRACK- CLASS C BOYS: HIGH JUMP- RAVENNA'S JOSHUA BAUER FINSHES 3RD (6-04.00)

STATE TRACK- CLASS C BOYS: SHOT PUT- CENTRAL CITY'S JORDAN PAUP PLACES 1ST (54-09.00)

STATE TRACK- CLASS C BOYS: SHOT PUT- HEARTLAND'S KYLE OTT FINISHES 5TH (50-10.00)

STATE TRACK- CLASS C BOYS: TRIPLE JUMP- AMHERST JUNIOR DAKOTA ABBOTT PLACES 2ND (43-10.25)

STATE TRACK- CLASS C BOYS: TRIPLE JUMP- ARCADIA-LOUP CITY'S NOLAN BAKER FINISHES 6TH (42-08.50)

STATE TRACK- CLASS C BOYS: 3200 M RUN- ST. CECILIA'S JUSTIN VROOMAN PLACES 1ST (9:40.94)

STATE TRACK- CLASS C BOYS: 3200 M RUN- GIBBON'S NATHAN HOLCOMB COMES IN 6TH (10:09.17)

STATE TRACK- CLASS C GIRLS: POLE VAULT- BURWELL'S HALLEE MANN FINISHES 1ST (10-04.00)

STATE TRACK- CLASS C GIRLS: POLE VAULT- HEARTLAND'S OLIVIA CASPER FINISHES IN A TIE FOR 2ND. (10-00.00)

STATE TRACK- CLASS C GIRLS: DISCUS- SUPERIOR'S KALYNN MEYER PLACES 1ST (158-03.00)

STATE TRACK- CLASS C GIRLS: DISCUS- ARCADIA-LOUP CITY'S ADDISON HENRY FINISHES 2ND (145-09.00)

STATE TRACK- CLASS C GIRLS: DISCUS- ARCADIA-LOUP CITY'S MONTANA MARKUS PLACES 5TH (117-01.00)

STATE TRACK- CLASS C GIRLS: LONG JUMP- TWIN RIVER'S SARA CZARNICK FINISHES 1ST (16-06.75)

STATE TRACK- CLASS C GIRLS: LONG JUMP- HEARTLAND'S TAYLOR QUIRING PLACES 2ND (16-04.75)

STATE TRACK- CLASS C GIRLS: LONG JUMP- HEARTLAND'S ELLIE STEINGARD FINISHES 5TH (15-11.00)

STATE TRACK- CLASS C GIRLS: 3200M RUN- CHASE COUNTY'S DESTINY REINKE PLACES 2ND (11:30.03)

STATE TRACK- CLASS C GIRLS: 3200M RUN- DUNDY COUNTY-STRATTON'S MADISON LAMBLEY FINISHES 4TH (11:31.13)

STATE TRACK- CLASS C GIRLS: 3200M RUN- ST. CECILIA'S CAMERON HUCKE PLACES 6TH (11:35.37)

Trending